Відповідно до річного плану роботи на 2020-2021 навчальний рік, з метою популяризації творчої спадщини Кобзаря, утвердження його духовних заповідей, активізації виховної роботи серед учнівської молоді з 9 по 12 березня 2021 року відбулися заходи щодо вшанування пам’яті видатного письменника, поета та художника Т.Г. Шевченка.
Класні керівники та бібліотекар залучили своїх вихованців до проведення виховних годин: «Козар живе і промовляє» (Руденко С.М.); «Наш Шевченківський край» (Мартієнко В.І.); «Шляхами Тараса Шевченка» (Медвідь Т.А.); «Великий син українського народу - Т.Г.Шевченко» (Хорунжа О.В.); «Цікаві факти Т.Г.Шевченка» (Патлаєнко О.В.); «Т.Г.Шевченко - син свого народу», «Художник, поет, мислитель...» (Аваданій В.М.), «Живе у пам’яті Тарас» (Ручка Т.С.) .
Вчитель української мови і літератури Ткаченко Н.В. підготувала і провела хвилинки-цікавинки «Думи мої, думи мої», що стали афоризмами Шевченка. З цікавістю учні переглянули відеопрезентацію про життя і творчість Т.Г. Шевченка «Я на сторожі коло їх поставлю слово» та ознайомились з виставкою книг «Наш Шевченко».
Вчитель англійської мови Хорунжа О.В. підготувала і провела урок у 8 класі «Shevchenko is always alive» (Шевченко завжди живий).
Відкрити багатогранну постать поета для школярів допомогла книжкова виставка «Кобзарева струна не вмирає», на якій були представлені твори геніального поета, наукова та публіцистична літератури про нього. Також для учнів класів бібліотекарем була проведена вікторина «Мені тринадцятий минало».
Учнями 2-3 класу та класним керівником Руденко С.М. було виготовлено лепбук «Т.Г.Шевченко», в якому розміщено коротку біографію, автопортрет, фото сім’ї, картини за творами, ребуси, загадки та прислів’я. До твору «Тече вода з під явора» 4 учні 3 класу малювали малюнки.
У конкурсі на краще читання віршів «Барви рідної мови» взяли участь учні МІ класів. Переможцями визнано Панахида О., Антоненко А. (5 клас), Денисснко О., Антоненко А. (8 клас), Василенко М. (9 клас). До учнівського читання віршів також долучилися вчителі Ткаченко Н.В., Слета Н.В., Пилипей Н.П.
На тематичних заходах використовувалися інформаційно-комунікаційні, інтерактивні технології, які сприяли кращому засвоєнню та розумінню творчості Великого Кобзаря, залучення дітей до глибин шевченківської мудрості, утвердження його духовних заповідей. |